top of page

Intervisie starters

Bijgewerkt op: 6 dagen geleden

We ondersteunen startende begeleiders binnen ons FOPEM-netwerk met een intervisie. Samenkomen met peers zorgt voor erkenning en boost het zelfvertrouwen. Daarnaast gaan we ook uitgebreid in gesprek over enkele specifieke praktijken in FOPEM-scholen.

Wat leer ik tijdens deze nascholing?

  • Je leert als beginnende begeleider wat het betekent om les te geven op een methodeschool en hoe jij dat concreet in de klas kan aanpakken.

  • Je krijgt als beginnende begeleider inzicht in jouw (verborgen) talenten en groeikansen en wisselt uit met andere starters en pedagogisch begeleiders van de PBD.

  • Je krijgt gratis tips en suggesties van peers over een meegebrachte case.

Hoe verloopt deze nascholing?

Je stuurt op voorhand leervragen en cases door die je tijdens deze vormingsdag wil bespreken.


We focussen bij de start van de dag op projectwerk passend en haalbaar organiseren. Je krijgt tips en wisselt intensief uit over deze techniek in methode-onderwijs.

Je vormt een vast groepje met mensen uit dezelfde graad dat op verschillende momenten doorheen de dag samenkomt. We combineren supervisie (waarbij een pedagogisch begeleider aansluit bij je groepje) en intervisie (waarbij je enkel met peers uitwisselt).


Aanvullend: we organiseren twee webinars die ook interessant kunnen zijn voor startende begeleiders

  • Webinar 'Doelgericht ervaringsleren' (21/10)

  • Webinar 'Introductie Leer Lokaal' (2/12)

Praktische informatie

  • De sessies worden verzorgd door kernmedewerkers Vincent Vandevyvere en Julie Van Rijckeghem (vincent.vandevyvere@fopem.be en julie.vanrijckeghem@fopem.be)

  • Doelgroep

    • Startende begeleiders die minder dan vier jaar in een FOPEM-school werken. Je hoeft de inhoudelijke sessies van vorig jaar niet gevolgd te hebben, iedereen is welkom.

  • Het gedetailleerde programma wordt steeds een week voor de sessie gemaild.

  • Donderdag 9 oktober

  • 9u30 - 15u30

  • Huis van het Nederlands, Brussel

  • Leervragen en cases week op voorhand bezorgen

  • Lunch meebrengen




ComentƔrios


Samen school maken

​

Deze website brengt het volledige pedagogische aanbod van FOPEM samen op één plek: nascholing, begeleiding en inspirerend bronmateriaal.

Deze website is de centrale plek om je in te schrijven voor een nascholing van FOPEM of een begeleiding op maat aan te vragen.

bottom of page